Nízkoenergetické a pasivní domy

Naše stavební firma se úspěšně zabývá výstavbou nízkoenergetických a pasivních domů na klíč. Jsme schopni realizovat Váš projekt od samotné studie, až po kolaudaci. Dle požadavků zákazníka dodáváme stavby i v různých stupních dokončení tzn.například pouze realizace hrubé stavby. Standardně provádíme výstavby energeticky úsporných a nízkoenergetických domů avšak pod tlakem trhu jsme se od roku 2012 začaly zabývat i výstavbou pasivních a nulový domů.

A co vlastně znamená pojem pasivní dům. Jsou to domy s mimořádně nízkou spotřebou tepla na vytápění do 20KW na 1m2 obytné plochy za rok.Lidé si často myslí, že pasivní dům je příliž složitý, založený na nákladných a technicky náročných opatřeních, jeho koncepce je však vzkutku jednoduchá.Základem je nepustit skoro žádné teplo ven a zároveň využívat  co nejefektivněji tepelné zisky, které jsou k dispozici. Pasivní dům vykazuje natolik nízkou ztrátu tepla, že nepotřebuje běžný systém vytápění.Tepelné zisky od slunce, lidí a elektrických spotřebičů pohodlně vytopí budovu po většinu roku. Hlavní výhody pasivního domu jsou bezesporu extrémně nízké náklady na vytápění, dále vysoký komfort bydlení díky výměně vzduchu (bez průvanu), stálá vlhkost.Díky těmto důležitým přednostem můžete počítat s tím, že Váš pasivní dům si udrží svoji cenu na trhu nemovitostí i v budoucnu.

Pasivní dům není založený na potřebě nákladných zařízení a drahých technologií. Oproti běžným stavbám jsou náklady vyšší  zhruba o 10-20%  ovšem na rozdíl od běžných staveb s pasivním domem ušetříte až 90% nákladů  na  vytápění.                                                   

Základní principy pasivního domu:

-propracovaný projekt

-precizní realizace

-nadstandardní tepelné izolace

-špičkové zasklení výplní otvorů

-důsledné řešení tepelných mostů

-využití tepelných zisků ze slunečního záření

-řízené větrání s rekuperací tepla

-využití maximálně úsporných domácích spotřebičů

Jak jsme již zmínili propracovaný  projekt a precizní realizace je nezbytná k výstavbě pasivních domů. Naši zkušení projektanti a stavební týmy Vám zajistí maximální kvalitu prací tak, aby dům vyhovoval přísným požadavkům pasivního domu.

Naším hlavním cílem je realizovat domy šetrné k životnímu prostředí s minimálními nároky na spotřebu energií.

Pro naše stavby používáme kvalitní osvědčené materiály a technologie. Zajistíme výstavbu od vypracování studie až po kolaudaci.S naší firmou si budete jistí, že váš projetk bude realizován v co nejvyšší kvalitě a v požedovaném termínu.

Využijte možností nového dotačního programu ZELENÁ ÚSPORÁM 2015 který startuje 1.4. a získejte dotaci 400 000-550 000Kč na Vaši novostavbu.

 

2011 © Vojtěch Fojtů. Všechna práva vyhrazena.
ADV. solutions s.r.o.